Винисиус изкачи Реал Мадрид на върха след 2 гола срещу Елче

"Кралете" спечелиха гостуването си с 2:1
30 окт 2021 18:00, Красимир Ангелов
1

Винисиус Жуниор доказа за пореден път превъзходната си форма, след като донесе победата на Реал Мадрид с 2:1 като гост над Елче. Столичани бяха без голямата си звезда Карим Бензема, но бразилецът направи така, че това да не се забележи.

Вини вкара и двата гола, след като се разписа в 22-та и в 73-та минута. С тях бразилецът вече има 7 гола в Ла Лига този сезон, като общо в предишните си два сезона в испанското първенство реализира 6 попадения.

Домакините пък играха с човек по-малко от 63-та минута, когато Раул Гути бе изгонен за втори жълт картон. В 86-та минута Елче върна един от головете чрез резервата Пере Мия.

С този успех Реал се върна на върха в класирането с 24 точки, колкото има и Реал Сосиедад. Елче е на 15-та позиция с 10.