Надал отнесе Беретини и е на финал на Australian Open

Испанската легенда се наложи в четири сета
28 яну 2022 12:01, Красимир Ангелов
26

Рафаел Надал се класира за шести път на финала на Откритото първенство на Австралия по тенис и в неделя ще се бори за втора титла в Мелбърн след 2009 година и общо рекордна 21-а от Големия шлем.

Шестият поставен испански левичар победи седмия в схемата Матео Беретини от Италия с 6:3, 6:2, 3:6, 6:3 за почти три часа игра.

Надал започна устремно мача, като се възползва и от много грешки на съперника, проби и веднага затвърди за 3:0, след което нямаше проблеми. В деветия гейм той сервираше за спечелване на сета и успя да реализира четвъртата си възможност.