Ливърпул е с Купата на Лигата в Англия след 22 дузпи

Тимът на Юрген Клоп победи Челси с 11:10
27 фев 2022 22:01, Анисия Иванова
6

Ливърпул спечели Купата на Лигата след страхотна драма срещу Челси. Двата тима успяха да завършат 0:0 след 120 минути изпълнени с положения и 3 отменени гола.

След това си биха 22 дузпи, преди Червените да триумфира, а големият герой бе вратарят им Куйвин Келехър. Това е 9-и трофей за Ливърпул от надпреварата, докато Челси остава с 5.

Двубоят бе изпълнен с много положения и пред двете врати, като можеше да завърши по всякакъв начин.

В състава на Челси Ромелу Лукаку отново бе оставен на пейката за сметка на Кай Хаверц. Хаким Зиеш липсваше поради контузия. Ливърпул получи удар на загрявката, когато Тиаго Акантара се контузи и бе заменен от Наби Кейта. Диого Жота бе на пейката.

Двубоят очаквано започна с подкрепа за Украйна, като имаше и специално обръщение, а Сините започнаха по-добре и в 6-ата минута пропуснаха отличен шанс. Хубава комбинация завърши с пас на Аспиликуета към Пулишич, който от чиста позиция стреля в краката на Келехър, който изби. Това бе много голям пропуск!