Бензема и Модрич вдъхновиха Реал за велик обрат срещу ПСЖ

Французинът наниза хеттрик за 17 минути
Обновена: 10 мар 2022 09:14 | 10 мар 2022 09:12, Красимир Ангелов
13

Реал Мадрид изигра поредния велик мач в историята си и победи с 3:1 ПСЖ на Меси, Неймар и Мбапе.

Така "Кралете" се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига. Реал загуби с 0:1 в Париж и изоставаше с 0:1 на почивката след нов гол на Килиан Мбапе (39), други два гола на французина бяха отменени след засада.

Тогава дойде фаталната грешка на Джанлуиджи Донарума, която подари изравнителния гол на Реал, дело на Карим Бензема в 61-та минута.

Това обаче не бе всичко от французина. Последваха нови два гола в рамките на две минути - 76 и 78, с които Бензема отстрани почти собственоръчно парижани. При първия гол атаката започна със страхотен рейд на Лука Модрич, който в крайна сметка асистира.

Така ПСЖ за поредна година няма да постигне голямата си цел - трофей в шампионската лига, докато Реал доказа за пореден път, че се чувства като у дома си в най-престижния клубен турнир.

В другия мач от снощи Манчестър Сити стигна до 1/4-финалите в Шампионската лига, след като без да си дава много зор завърши 0:0 в реванша срещу Спортинг Лисабон. В първия мач "гражданите" бяха разбили с 5:0 съпреника си на "Жозе Алваладе"в Португалия.

Пеп Гуардиола даде шанс на част от резервите си, докато гостите не можеха да разчитат на двама от най-добрите си футболисти - Педро Гонсалвеш и Жоао Палиня.