Драматичен обрат: Ливърпул отново е на финал в ШЛ

Червените победиха Виляреал с 3:2
Обновена: 4 май 2022 07:24 | 4 май 2022 07:16, Анисия Иванова
9

Ливърпул отново е на финал в Шампионската лига след драматичен обрат и победа над Виляреал с 3:2 на испанска земя. Червените бяха спечелили първата среща с 2:0, но в Испания потрепериха сериозно.

Жълтата подводница бе на прага на сензацията, след като до почивката заличи изоставането си и водеше с 2:0. Червените бяха шокирани и играеха неочаквано слабо.

След паузата обаче, мърсисайдци показаха класата си и с 3 гола за 12-13 минути стигнаха до обрат, а с това и до 10-ия си финал в надпреварата. За трети път през последните 5 сезона хората на Юрген Клоп ще спорят за трофея, след като през 2018-а го загубиха, а през 2019-а спечелиха.