Българинът отвя американеца Маркос Хирон
22 май 2022 15:08, Александър Попов
12
Снимка: БГНЕС/ЕПА

Григор Димитров започна по впечатляващ начин участието си на Откритото първенство на Франция по тенис и записа убедителна победа над американеца Маркос Хирон с 6:1, 6:1 и 6:1. Мачът продължи само час и 35 минути. Преди година двамата отново се срещнаха в двубой от откриващия кръг на Ролан Гарос, като тогава Димитров дръпна с два сета, но след това бе спрян от контузия в гърба и трябваше да се откаже.

Днес българският тенисист, който записа добри резултати на клей в последните седмици, включително и полуфинал на Мастърса в Монте Карло, доминираше изцяло и даде едва три гейма на съперника си. Григор загуби само 16 точки на собствен сервис в цялата среща, като отрази единствената възможност за пробив, която се откри пред Гирон.

По този начин 31-годишният българинът се класира за втория кръг на Ролан Гарос за седми път в кариерата си, а там ще очаква хърватина Борна Чорич или Карлос Таберне от Испания. Следващият мач на Гришо в Париж ще се играе в сряда.