ЦСКА разби с 5:1 Берое на стадион "Българска армия"

"Червените" удариха Берое с ранни голове
1 авг 2022 07:00, Анисия Иванова
2

ЦСКА разби с 5:1 Берое в мач от 4-ия кръг на първенството, игран на стадион "Българска армия".

"Червените" вкараха два ранни гола, с което си подпечатаха успеха. Още в 5-ата минута Маурисио Гарсес откри резултата след асистенция на новото попълнение Брадли де Нойер.

В 18-ата и Тибо Вион се отчете с голово подаване към Дюкенс Назон, който се разписа във втора поредна среща за "армейците".

В 76-ата минута Брайън Морено окончателно сложи край на интригата. В 81-ата минута гостите стигнаха до почетен гол на Абубакар Тунгара, който вкара от дузпа.

Дълбоко в добавеното време и Иван Турицов беше точен от бялата точка, крайното 5:1 оформи Гарсес в 96-ата минута.

С победата ЦСКА събра 10 точки и отново се изравни с лидера в класирането Лудогорец. Берое остава с 4 пункта и заема 9-то място.

В следващия кръг хората на Саша Илич гостуват на Ботев Пловдив, който още е с нулев актив, докато старозагорци приемат Черно море. И двата мача са насрочени за неделя.