Нова победа за Черно море, стъпи на върха в Първа лига

"Моряците" поведоха пред Пирин Благоевград след едва 138 секунди игра
12 авг 2022 20:41, Петя Славова
2

обедаОтборът на Черно море се изкачи поне временно на първо място в класирането на efbet Лига. В първи мач от шестия кръг на надпреварата "моряците" спечелиха с 1:0 домакинството си на Пирин Благоевград, предава БГНЕС.

"Моряците" поведоха след едва 138 секунди игра. Евгений Сердюк пресече върната към вратаря топка на Александър Дюлгеров и откри резултата със силен удар с левия крак от вътрешността на наказателното поле.

В 13-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си, след като Христофор Хубчев на два пъти изчисти от голлинията удари на Мазир Сула и Мади Кета.

След почивката най-чистата ситуация отново бе на сметката на възпитаниците на Илиан Илиев. Янко Георгиев отрази изстрел на Евгений Сердюк. В добавеното време благоевградчани се опитаха да си тръгнат с точка от Варна, но Иван Дюлгеров спаси шут на Мартин Смоленски.

Черно море е лидер с 12 точки след 5 изиграни мача. Пирин Благоевград заема 14-а позиция в подреждането с актив от две точки.