"Черно море" с победа над Ботев (Враца) с 2:1

Доближи се на точка от върха в Първа лига
30 сеп 2022 19:10, Екип на Dnes.bg
0

В здрав мач Черно море победи Ботев Враца с 2:1 с гол дълбоко в добавеното време на мача. Победното попадение за домакините вкара Матиас Курьор в 90+3 минута на срещата. С успеха си Черно море има в актива си вече 22 точки от 11 мача.

Варненският тим е и с двубой по-малко, но се нарежда само на 1 пункт от върха, който се заема от Лудогорец и ЦСКА 1948. Ботев Враца пък е с 10 точки от 12 двубоя.

Още във 2-та минута на мача гостите можеха да открият резултата. Браян Мендоса стреля от дистанция, топката рикошира в играч на домакините и се насочи параболично към вратата на Черно море, но вратарят Георги Георгиев успя да избие в ъглов удар.