Бразилска самба в Катар: Ричарлисон разплака Сърбия

Бразилците вкараха само два гола, удариха и две греди
24 ное 2022 22:55, Александър Попов
46
Снимка: БГНЕС/EPA

Бразилия тръгна ударно на Световното първенство и с лекота и фантазия победиха Сърбия с 2:0. Това беше най-малкото, с което западната ни съседка се размина.

Първото полувреме завърши без голове, като ще се запомни топовния удар на Алекс Сандро, който срещна страничната греда.

След почивката Бразилия се развихри и тотално надигра сърбите. Ричарлисон отбеляза два гола - в 63-атата и 73-атата минути, като вторият бе със странична ножица.

Каземиро пропусна да се запише сред голмайсторите, ударът му срещна напречната греда. До края на мача бразилците се забавляваха и заложиха на повече трикове и разигравания.