Бразилска самба в Катар: Ричарлисон разплака Сърбия

Бразилците вкараха само два гола, удариха и две греди
24 ное 2022 22:55, Александър Попов
46
Снимка: БГНЕС/EPA

Бразилия тръгна ударно на Световното първенство и с лекота и фантазия победиха Сърбия с 2:0. Това беше най-малкото, с което западната ни съседка се размина.

Първото полувреме завърши без голове, като ще се запомни топовния удар на Алекс Сандро, който срещна страничната греда.

След почивката Бразилия се развихри и тотално надигра сърбите. Ричарлисон отбеляза два гола - в 63-атата и 73-атата минути, като вторият бе със странична ножица.

Каземиро пропусна да се запише сред голмайсторите, ударът му срещна напречната греда. До края на мача бразилците се забавляваха и заложиха на повече трикове и разигравания.

46
27
0

2

хард преди 1 година
Динамичен мач, с много красота пресъздадена от Бразилците. Сърбите, колкото и да играят в чужбина удариха греда. Явно толкова са им силите. Мерак имат, но до там! Един от малкото мачове гледани с кеф от всички.
26
0

6

Анонимен преди 1 година
Сърбите като нас.Много надежди за нищо.А оня коментиращия не е Кедъра(него го махнаха), а е Ивайло Ангелов - мексиканеца.
25
1

22

Кути преди 1 година
Моля, БНТ да уволнят целия коментаторски екип начело с оня некадърник Кедъра. След първото полувреме направо спрях звука на телевизора за да мога да се насладя на играта. Кедъра толкова беше за Бразилия, че оврещя мача. Неймар получава топката извърн противниковото поле и тоя вика все едно е вкарал гол. Тотален бездарник. Непрофесионално е да се показват пристрастия, ама той от къде да знае.
24
1

15

Много ми хареса играта на Бразилия,нищо,че бях за Сърбия!

Реалист преди 1 година
Бразилските пирани като се настървят за никой няма оттърване ! На тия в кръвта вместо бели кръвни телца текат футболни топки ! Във футбола са Леонардо Да Винчи !
21
10

9

Бразилия е в слаба група,сърбите не са критерий. Да почакаме да срещнат Испания или Франция например.

31

Един от малкото хубави мачове в този ненормален като време и място Мондиал.
17
3

6

Не мога да разбера в темата футбол ли се коментира, политика ли, или пък "Игри на волята"? Само 28 коментира втория гол на Бразилия, другите съвсем други неща. А гола си заслужава!
16
6

23

Вторият гол на Бразилия е за идните поколения, за тази игра.
15
7

15

Това си заслужават сърбите. Като не пускат Джокович да играе...
14
2

21

До 19Напълно си прав, дори мисля, че хърватите са по - надменни от сърбежите, но тук става въпрос за футбол. Истината е, че хърватите са по-добри и без тях Югославия едва ли щеше да им 8 участия на световно.През 1942 год. Българи играе приятелски мач с Хърватска, отнасят ни с 6:0.
13
13

14

Сърбежите са нивото на България, че и по зле, за статистиката се водят 11 кратни участници на световно, защото взеха активите на Югославия, където хърватите ги носеха на гърба си, без хърватите са гола вода, от както се е разпаднала СФРЮ не мигат да излезат от групите, ако въобще се класират за европейско и световно.А, Хърватска записа финал и трето място от Мондиали.
12
9

9

Левски и Бразилия преди 1 година
Аз съм болен фен на тези 2 отбора, даже си мисля, че обичам Бразилия повече от Левски, но и мене ме дразни Иво :)). Толкова си му личи, а един журналист не може така да коментира мачове. Но, това е положението :). За мача, нормална победа , очаквах повече от Сърбия, но и ние не им дадохме да играят :). Титлата вече е 1 мач по близко :). Наздраве, и нека най-добрия отбор да я спечели, дано са мойте :)
11
9

22

Щерю преди 1 година
Сърбите - много хъс, ярост и сила - пък почти нищо градивно в мача...
10
6

15

До РвХодил той до Рио... Аз пък съм ходил до Западните покрайнини. Тъжна картинка. Аман от национални предатели като теб. Ти си за затвора
9
15

17

Не симпатизирам нито на Сърбите, нито на Бразилците, но все пак Иво Ангелов дразни неимоверно много. Бoлeн фен на Бразилия, всеки път коментира безумно пристрастно и дранзещо техните мачове, но по-лошото е, че му позволяват да коментира точно тях, при положение, че го виждат, че изобщо не се контролира.....