"Гаучосите" надвиха Мексико с 2:0
26 ное 2022 22:57, Александър Попов
6
Снимка: БГНЕС/EPA

Аржентина победи Мексико с 2:0 във втория си двубой от група "C", като героят на мача не е неочакван - Лео Меси.

Първото полувреме няма да се запомни с опасни ситуации пред двете врати, като играта често бе накъсвана от нарушения. Битката продължи и през втората част, като и двата отбора така и не успяваха да създадат положения пред двамата вратари.

В 64-ата минута геният на Меси излезе отново на преден план. Той "препарира" вратаря Очоа с удар извън наказателното поле.

В 86-ата минута "Гаучосите" подпечатаха победата си с красиво второ попадение, дело на Енцо Фернандес.

С победата Аржентина си създаде предпоставки да спечели групата, ако се наложи над Полша в последния си мач. Любопитното е, че всичките отбори в тази група също имат своите шансове да прескочат в следващата фаза на Мондиала.