Гана победи Южна Корея в нов голов трилър

Обновена: 28 ное 2022 17:05 | 28 ное 2022 17:04, Александър Попов
0
Снимка: БГНЕС/EPA

Южна Корея надигра Гана, но в крайна сметка загуби втория си мач в Катар с 2:3.

Нелогично на фона на случващото се на терена, Гана поведе с гол на Мохамед Салису. Кудус центрира топката от фаул, а пред вратата на Ким се образува страховито меле, където защитникът се оказа най-съобразителен. Африканците нанесоха втори удар в 33-ата минута, когато Кудус засече с глава центриране на Джордан Аю. Полувремето завърши при този резултат, но драмата тепърва предстоеше.

Южна Корея вкара два гола в рамките на три минути чрез Ги Сунг Чо и резултатът в 60-ата минута вече беше 2:2.

Азиатците натиснаха за пълен обрат, но вместо това Кудус ги наказа с трети гол в 67-ата минута.

До края на мача Южна Корея натисна и имаше няколко шанса да изравни, но топката така и не влезе.