Франция се справи без проблеми с Полша и продължава напред

Килиан Мбапе отбеляза 2 гола за победата с 3:1
Обновена: 4 дек 2022 19:13 | 4 дек 2022 19:00, Красимир Ангелов
24

Световният шампион Франция продължава с успешната защита на титлата си, след като победи с 3:1 Полша в осминафинал от Мондиала в Катар.

Оливие Жиру откри резултата в самия край на първото полувреме, а с 2 гола Килиан Мбапе направи 3:0 през второто полувреме.

В даденото продължение на срещата поляците отбелязаха почетен гол, след като Роберт Левандовски се разписа от дузпа.

С гола си през първото полувреме Оливие Жеру изпревари легендата Тиери Анри и стана голмайстор №1 в историята на френския национален отбор.

Така "петлите" очакват своя съперник на четвъртфинала, който ще бъде определен тази вечер в двубоя между Англия и Сенегал.

Всичко за срещата четете в Gol.bg

24
16
1

1

Щерю преди 1 година
Костенурката Нинджа набърже намърда два гола на дружина Полска...
15
0

0

Анонимен преди 1 година
Това световно има два основни недостатъка: 1. провежда се в ненормална страна; 2. провежда се в ненормално време. А мисля, че е време световното да стане като в тениса. Схема от 128 отбора и преки елиминации. Финалът ще е мач 7, както е при турнирите от Големия шлем. Няма да има сметки, всеки мач трябва да бъде спечелен.
14
0

1

Френски щъркел преди 1 година
Когато се срещат световен шампион с участник в шампионата, попаднал там със служебно класиране, се получава двубой на щърк със жаба, на Франци с Полша.
13
0

1

Може да се каже, че Полша завърши поредното си досадно участие на Световно първенство
12
0

1

Ром"с преди 1 година
Това бе най-добрият мач ..на Полша и заслужено си упаковат куфарите сега за Полша.
11
0

0

До Анонимен 10 - Честито -написа мухаххаах зада се правиш на забевн,кетоавтоматечно тепревръща в дебелак, авсеки деблак е гей, а всеки дебел гей е и лорд. Ти си гей лорд.
10
0

0

Абе един гол си е проблем, макар и не толкова голям ..
9
0

0

Мбапе ако си задържи формата още 12 години така може и да настигне Меси по титли и индивидуални отличия...само че още 12 години на свръх обороти е само за гениите! Муахахаха...
8
0

0

Класи над Полша.Англия и Франция ще видим за какво става дума.
7
0

1

очертават се супе яките четвъртфинали: Аржентина-Холандия, Франция-Англия, Бразилия-Хърватска, Испания-Португалия.