Арсенал продължава да гази - 6:0 с Шефилд

Първият отбор в лигата, с три победни гостувания с над пет гола
5 мар 2024 07:51, Петър Бойчев
1
Снимка БГНЕС

Арсенал е първият отбор, който печели три поредни гостувания с пет или повече голове в мачове от Висшата лига. Този път съперникът бе последния в класирането Шефилд Юнайтед, а победата на "артилеристите" бе с 6:0.

Двубоят на "Брамал Лейн" бе решен след първите 15 минути, за които гостите вкараха три гола, дело на Мартин Йодегор, автогол на Джейдън Богъл и Габриел Мартинели.

До почивката Кай Хавертц и Деклан Райс се разписаха, а Бен Уайт вкара шестия гол в 58-ата минута.

Със седмата си поредна победа в първенството Арсенал е на две точки зад Ливърпул и на една зад Манчестър Сити. Шефилд Юнайтед пък записа трета поредна домакинска загуба във Висшата лига с пет или повече гола.