Това е за първи път в историята им
14 апр 2024 21:20, Александър Попов
6
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Байер Леверкузен спечели титлата в германското футболно първенство за пръв път в своята история.

"Аспирините" си осигуриха спечелването на Сребърната салатиера предсрочно с победа с 4:0 над гостуващия Вердер Бремен. По този начин играчите на Шаби Алонсо събраха 79 точки от 29 мача и с пет оставащи кръга до края в Бундеслигата отборите на Байерн Мюнхен и Щутгарт, които са втори и трети с по 63 точки, не могат да ги настигнат.

При приповдигната атмосфера на "БайАрена" домакините поведоха още през първото полувреме с гол на Виктор Бонифейс от дузпа в 25-ата минута.

В 60-ата Гранит Джака покачи на 2:0 с брилянтен удар с левия крак от около 25 метра.

В последните минути домакините вече се забавляваха изцяло и Флориан Вирц успя да направи хеттрик. Младата звезда на германския футбол вкара в 68-мата, 83-тата и 90-ата минута, за да донесе най-радостния ден на привържениците на "червено-черните".

Последната купа, която Байер бе печелил преди днес, бе Купата на Германия през сезон 1992/93.

С днешния си успех Байер сложи край на серията на Байерн Мюнхен от 11 поредни титли в Бундеслигата./БТА