Експериментът със Северозапада – първо ТКЗС-та, после... автономия

Хората там искали самостоятелност, защото се чувствали осиротели
Обновена: 30 яну 2018 09:12 | 30 яну 2018 09:10,
121

Кой ще инвестира в Северозападна България, където няма никаква инфраструктура? Хората там не искат независимост, искат централната власт да не им пречи да си развиват собствени проекти, като не им помага. Това каза писателят Стоян Николов - Торлака в студиото на "Денят ON AIR".

Той сподели, че няма бизнесмен или компания, която да инвестира в земя, която е обречена на гибел от държавата и собствените ѝ управници.

Още по темата

"Реално няма нормален основен път, който да води от столицата на България до Северозапада. Всъщност това е най-близкият контролен пункт, по който може да се стигне до Европа. Нали все пак сме в Европейския съюз?", допълни писателят.

Според Торлака, когато за пръв път чул идеята Враца, Видин и Монтана да се отделят от България и да станат автономна област много се е смял, но след това осъзнал, че държавата е оставила тези хора на произвола на съдбата.

"България е разделена на няколко сектора още от Освобождението, а да не говорим как се случват нещата сега. Северозападът е територия, на която се правят експерименти от много отдавна. Оттук тръгват първите ТКЗС-та и т.н. Това се оказва доста сериозна спънка за развитието на този край", отбеляза Николов пред Bulgaria ON AIR.

Той е категоричен, че нещата все повече се задълбочават и не се вижда светлина в тунела, а едно от доказателствата е, че Северна България се движи много по-бавно в своето развитие отколкото Южна.

В своите книги "Северозападен романь" и "Автономията ????" Торлака разказва за реалната ситуация в Северозападна България, а наскоро е излязъл и неговия исторически роман "Иваил Цар".

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


121
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
9
7
 
37
 
! Отговори
Бистришки Тигър преди 6 години
До КомунистАми пътищата са им лоши понеже Боцко строй мост,ама за път до него не се беше сетил.Важното е да резне лентичката и да се тупа у гърдите като шебек.
8
17
 
21
 
! Отговори
Киртак преди 6 години
Един инвеститор си докарал шофьори от други части на България да работят на обект в Северозапада. Местните поработили 4-5дни и решили, че им е много тежко и се отказали.
7
6
 
46
 
! Отговори
Анонимен преди 6 години
Човека си ги казва нещата точно както са. Не съм от северозапада, а от централна северна България. От В.Търново и виждам какво се случва. Централната власт прибира всичките пари от регионите и ги инвестира в София и южната част на страната, а най-много от парите потъват в джобовете на алчните политици. Ето поради тази причина регионите искат да се отделят, а не заради друга. Умишлено осе ограбват регионите и се обезлюдяват. Всички отиват в голямото село или чужбина. Кого ли ще заселят там...
6
5
 
34
 
! Отговори
добруджанче преди 6 години
Автономия и на Добруджа барабар с Варна .И ние искаме самостоятелност
5
36
 
21
 
! Отговори
Комунист преди 6 години
Масово гласуват за БСП зад слогана: "асфалта не се яде"! Сега пътищата им били лоши, нямало инфраструктура! Всички са комунисти, но след някои поне нагънат асфалт остава. При другите само празна хазна. От там съм. Трябва да си призная преобладаващо матреал. Иначе за маса стават. За работа, не толкова. Какво означава оставени на произвола? Всеки си кове съдбата.
4
9
 
16
 
! Отговори
Анонимен преди 6 години
Ако хипотетично се премести столицата във Велико Търново, Северозападна България би трябвало да живне. Сега всичко се случва между столицата и морето, а разположението им е такова, че този район остава изолиран.
3
6
 
31
 
! Отговори
Анонимен преди 6 години
интересно дали тези ,който ни управляват слушат какво се казва от хората който ги избират!
2
6
 
20
 
! Отговори
бай иван преди 6 години
Като за начало на следващите местни избори вместо да гласувате за клишета (ГЕРБ, БСП, ПФ) гласувайте за перспективните кандидати.
1
2
 
8
 
! Отговори
християнството преди 6 години
Борис I се задължава да разтрогне съюза си с немския крал Лудвиг и заедно с народа си да приеме източноправославното християнство от Цариградската патриаршия.Приемането на християнството води и до законодателни промени.