Жълт код за ниски температури е в сила за 19 области в страната днес.
Предупреждението важи за областите Кърджали, Смолян, Пазарджик, Благоевград, Кюстендил, Перник, София-област, София-град, Враца, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Сливен, Търговище, Русе, Разград, Шумен, Силистра и Добрич. В по-голямата част от тези области дневните температури ще са отрицателни. В област Благоевград на много места в сутрешните часове температурите ще са под минус 10°.
Жълт код за силен вятър над морето е обявен за област Варна, както и за Добричка и Бургаска област, за които важи и предупреждение за силно вълнение.
И днес ще продължи да прониква студен въздух. Ще има и временни увеличения на облачността, по-значителни над централните и планинските райони, като на отделни места ще прехвърчи слаб сняг.
Минималните температури ще са между минус 10° и минус 5°, на места в Югозападна България - и по-ниски, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Максималните ще са между минус 3° и 2°.
Над Черноморието ще преобладава слънчево време. Максималните температури ще са между минус 2° и 2°. Температурата на морската вода е 7-9°.
Над планините облачността ще е променлива, често значителна. На отделни места ще превали слаб сняг. Ще духа умерен, по-високите и открити части – до силен северен вятър. Максимална температура на 1200 метра - около минус 8°, на 2000 метра – около минус 14°.
В сряда вятърът в много райони ще стихне. Сутринта ще е предимно слънчево и доста студено, минималните температури ще са от минус 15° - минус 16° на места в югозападната част от страната до минус 5° - минус 6° в северните и източните райони. Дневните температури ще се повишат слабо и максималните почти навсякъде ще са около и над 0°.
В четвъртък ще духа до умерен вятър от запад-северозапад и повишението на температурите ще продължи. Ще има променлива облачност, по-често значителна над Източна България, където не са изключени и изолирани слаби превалявания.
В петък облачността ще е разкъсана, предимно значителна, а вероятността за валежи - малка. Вятърът ще стихне и сутринта на места в низините и котловините ще се образува мъгла.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Рискът за британската инфлация напомня повече на 2011 г., отколкото на 2022 г.
НАСА готви изстрелването на Artemis II към Луната на 1 април
Васко Иванов – Dexter: Фрагментацията на музикалния ни пазар може и да е плюс за България
Колко сериозен е проблемът с достъпа до Ормузкия проток за НАТО?
Конфликтът с Иран навлиза в третата си седмица
Я. Христов: Затварянето на Ормузкия проток е основната разменна монета на Иран в бъдещи преговори
Войната в Близкия Изток удари българската трапеза: Торове и зеленчуци поскъпват рязко
Намереният мъртъв мъж в Бургас е бизнесмен и шеф на футболен клуб
Тодор Анастасов е новият председател на Управителния съвет на АПИ
840 евро за вода: КЕВР пита "Софийска вода" за високите сметки в столичния "Младост"
Георги Глушков иска бой над Норвегия
Бербатов дава съвети и на министъра на финансите
Вики Томова падна лошо в Маями
Трансферна бомба: Реал Мадрид взима звезда на Байерн
Анчелоти каза силни думи за Бразилия
Легенда на ЦСКА обяви: Чудо ще лиши Левски от титлата
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Ето кое цвете ще привлече благоденствие в живота ни през 2026
7 могъщи поверия за пролетното равноденствие
10 разкошни рокли на „Оскар“ 2026
Храни за късмет за пролетното равноденствие
10 скрити признака на възпаление на ставите
БАБХ откри растеж на бактерии и плесени в училищни сандвичи
Предстои понижаване на температурите и значителни валежи
Условна присъда за 38-годишен мъж за кражба на бензин и маратонки във Варна
Шон Пен не си взел оскара за да пътува до Украйна
Социолог от Варна: Предизборната кампания ще е изпълнена с компромати и скандали
Костадинов: Предстоящите избори ще бъдат свободни, но не и честни
Честит 100-годишен юбилей на ракетите с течно гориво!
Робот счупи 10-годишен световен рекорд: Нареди куб на Рубик със светкавична скорост
Тревожно предупреждение: Никой няма да може да спаси астронавтите на Луната
Астрономи откриха подобна на Земята планета
Мисията Artemis II до Луната стартира още на 1 април?
НАСА тества технологията CryoFILL за презареждане на космически апарати