Това е победа номер 10 000 в кариерата му на ниво АТП
11 яну 2015 19:23,
11
Снимка: Архив Reuters

Роджър Федерер триумфира в Бризбейн, след като надви на финала канадеца Милош Раонич след 6:4, 6:7(2), 6:4.

Както бе и в мача с Гришо, швейцарецът изключително прецизно сервираше и се отличи с 21 директни точки от първи удар.

С пробив в третия гейм за 2:1 Федерер си осигури преднина от сет, след като много прецизно си взимаше подаванията.

Във втория сет Маестрото проби още в първия гейм и стигна до аванс от 2:0 гейма, но неговият опонент върна пробива в четвъртия гейм и изравни на 2:2.

До края двамата без проблем си взимаха подаванията и се стигна до тайбрек в който швейцарецът започна отлично - минипробив и преднина от 2:0 точки.

Раонич обаче направи уникална серия от 7 поредни точки и прати мача в трети сет.

В третия сет и двамата имаха колебания при подаванията си, а Маестрото стигна до решителен пробив при 5:4 в своя полза и така спечели титлата.

Това е трофей номер 83 за него и победа номер 10000 в кариерата му на ниво АТП.

До момента той има по-малко победи единствено от Джими Конърс и Иван Лендъл, които са с 1253 и 1071.