Федерер триумфира на финала на Australian Open

Това е 20 титла за Маестрото от турнирите от "Големия шлем".
Обновена: 28 яну 2018 13:53 | 28 яну 2018 13:52,
28

Роджър Федерер отново показа на света, че е велик тенисист! Той надделя на финала на Australian Open над хърватина Марин Чилич в петсетова битка след 6:2, 4:6, 6:3, 3:6, 6:1 и така защити трофея си от надпреварата.

Сблъсъкът продължи 3 часа и 7 минути, а Маестрото видя сериозна съпротива от своя противник, но все пак демонстрира непримиримия си характер и в крайна сметка се добра до триумфа, съобщи gol.bg.

Това е и 20-а титла за Маестрото от турнирите от "Големия шлем".

В първия сет ветеранът не даде шанс на противника си и го проби на два пъти - в първия и третия гейм, а вторият сет мина без пробиви и всичко се реши след тайбрек.

В него всичко вървеше равностойно и двамата си размениха по един минипробив, но хърватинът достигна до ключов такъв за 6:4, а след това не сгреши при своето подаване.

С пробив в четвъртия гейм на третия сет Маестрото отново поведе в сетовете, но противникът му не се примири и изравни.

В четвъртия сет Фед Експрес започна страхотно - с пробив още в първия гейм, а хърватинът успя да го върне за 3:3, а след това проби още веднъж и така прати мача в пети заключителен сет.

Той обаче бе просто експресен за Федерер и швейцарецът го взе след два пробива - във втория и шестия гейм.