Ударно завръщане: Гришо победи Вердаско в Торонто

Българинът си отмъсти за последните загуби от испанеца
8 авг 2018 07:30,
23

Григор Димитров започна победоносно участието си на силния "Мастърс" в Торонто, след като обърна Фернандо Вердаско и го победи след 4:6, 6:2, 7:6(5) за 2 часа и 35 минути игра.

По този начин българинът си отмъсти на испанския ветеран за загубите на "Ролан Гарос" и Индиън Уелс тази година и записа своя четвърти успех над него в преките мачове, като така статистиката е 4:2 победи в негова полза, пише gol.bg.

Първият сет бе решен от един пробив още в първия гейм, в полза на испанеца. Във втория сет обаче хасковлията се окопити и показа своята игра. Той проби съперника на два пъти - в четвъртия и осмия гейм, за да прати мача в трети решителен сет.

В третия сет срещата бе прекъсната при 4:4 заради дъжд, но няколко часа по-късно бе подновена. Двамата не се пробиха до края и се стигна до тайбрек в който нашето момче спечели след 7:5 точки.

В следващия трети кръг българинът ще се изправи срещу Франсис Тиафо или Милош Раонич.

Още спортни новини четете в gol.bg

23
17
1

3

До 13Може ли да попитам каква е връзката м/у тези майстори на ракетата които си изредил и Кауняяя от Асково?!
16
0

6

Пак ли ве? Смачка, премаза, отмъсти ...... и в следващия кръг се нааааааака :)))
15
4

3

Фенъ преди 5 години
След другия мач ще се прибере в родното Монако Дришокът:)))))))))))))))
14
0

2

Капитан преди 5 години
До 3Е точно тази година в Торонто е касапница. Всички, освен Федерер са на корта
13
1

2

Браво!!! преди 5 години
Когато поливаш на яхта седалището на Никол, то успеха е пред теб...Само да знаеш-това не е домат и няма да порасне повече(ако имаш късмет).
12
3

2

До 12 преди 5 години
Всяка възраст преди пенсионната е предпенсионна.Ясно е, че не знаеш какво говориш. В момента ранглистата е така:1. Надал - 32 годишен2. Федерер - 36...6. Андерсон - 32...9. Иснер - 3310. Джокович - 31
11
4

1

До Анонимен6Той добре.Ами ти?Къв си му? Ортак, сватанак, адвокат, баджанак?
10
1

6

А дано ни порадва малко, че тоя сезон .....
9
2

4

Засега Гришо има резултата от миналата година от този турнир - победа във втория кръг и няма да загуби точки за ранглистата. Дали ще спечели още точки ще видим в следващите му срещи. Сега Гришо е пети в света, като след този турнир трима тенисисти имат теоретични шансове да го изпреварят - Андерсон, Чилич и Тийм, а Гришо има теоретичните шансове да изпревари А.Зверев и дел Потро.
8
2

5

Мачкай Гришо! преди 5 години
Както правилно е отбелязъл номер 2, след този мач, резултатът между двамата е 3:3, като Вердаско има две победи срещу Гришо през 2018 и една през 2013 година, а Гришо има победи през 2014, 2015 и сега на този много силен турнир в Торонто, в който участват всички най-силни тенисисти в света, а в основната схема са 64 тенисисти, което означава, че всички тенисисти са много силни. Разбира се това не е първи кръг, а втори кръг - Гришо си извоюва това право да не играе в първия кръг с добра игра.
7
4

7

hahahahahhaha преди 5 години
4:6, 6:2, 7:6(5) На това ли му казвате ударно завръщане!!! 1 на 1 и с мъка в третия сет след тайбрек! Едвам го би това старче, на което въобще не му е силата на твърди настилки, за разлика от Григор! Ако бяха играли на червено щеше да има още една счупена ракета ;)
6
6

12

Коментарите на футболни ултраси и пъпчиви и недоразвити пубери почнаха ! Той е в челото на световния тенис ,а смешници са анонимните псувачи.ВЪЛКЪТ НЕ СЕ ВЛИЯЕ ОТ МНЕНИЕТО НА ОВЦЕТЕ, неуспели мушмороци.