Джокович надви Федерер и е победителят в Синсинати

Сърбинът направи "Златен Мастърс" с титли и от 9-те турнира
20 авг 2018 08:13,
18

Сърбинът Новак Джокович спечели турнира от сериите Мастърс в Синсинати, след като надви във финалната битка седемкратния шампион Роджър Федерер с 6:4, 6:4.

Триумфът позволи на Джокович да запише и историческо постижение. 31-годишният сърбин стана първият тенисист в историята, който може да се похвали, че е спечелил всичките 9 турнира от категорията Мастърс, пише "Фокус".

Така той постигна т.нар. "Златен Мастърс". Сърбинът вече има 31 Мастърс титли, а Федерер остава с 27. Рекордьор е испанецът Рафаел Надал с 33.

Кики Бертенс от Холандия (17-та в световната ранглиста) спечели титлата на турнира по тенис в Синсинати.

На финала холандката надигра първата ракета в света Симона Халеп с 2:6, 7:6(6), 6:2 за 2 часа и 5 минути игра.

Титлата е шеста на сингъл за Кики Бертенс и втора за тази година.

18
13
1

2

българин преди 5 години
Браво, Джоко! Това се казва играч- с хъс, с воля, с мисъл, със силна психика /типично почти за всички сръбски спортисти/, всичко това липсва на повечето български спортисти/например волейболистите ни и най-вече на жителят на Монако- г-н Григор Димитров
12
0

3

Гиго разсмива преди 5 години
Бъдещият номер 1 трябва да има техниката на Федерер, силата на Надал и ду.ха на Джоко.и второ да не се мърльоти с бабулки-дърто мекицни от Хуйвайте
11
1

2

Браво на Джокович. До края на годината ще бъде Тенисист номер 1 .
10
3

1

ПЕНКО преди 5 години
ГРИГОР БЕШЕ ПО-ДОБЪР ,НО ДАДЕ НА СРЪБСКИЯ СИ БРАТ ВЪЗМОЖНОСТТА -ПРЪВ ДА СПЕЧЕЛИ ВСИЧКИ МАСТЪРС ТУРНИРИ !!! 90% В ТЕНИСА Е ПАЗАРЛЪК !!!