Гришо се завърна на корта със загуба от Гаске

Димитров отстъпи на французина с 0:4 четвъртини
26 юли 2020 07:10, Александър Попов
8

Григор Димитров загуби от Ришар Гаске в първия си мач, след като пребори коронавируса. Това стана пред погледа на майка му Мария и баща му Димитър.

Нашенецът отстъпи на французина с 0:4 четвъртини (10:15, 11:14, 10:13 и 10:18 точки) на демонстративния турнир със странен регламент "Ultimate Tennis Showdown", съобщава Gol.bg

Правилата на турнира в Био (Франция) са доста любопитни и доста различни от познатия тенис - мачовете се провеждат за време, а не на части и продължават около 1 час.

Треньорите имат право да взимат почивки, а феновете да чуят интервюта с играчите още по време на мача.  Двубоите са разделени на 12-минутни четвъртини, всяка от които се печели от тенисистът с повече точки след изтичане на времето.

Ако съперниците си разделят по две четвъртини, се играе пета част. Победител в нея е играчът, който реализира две поредни точки.

Тази вечер Димитров ще играе с Фелисиано Лопес.