Пиронкова отпадна след загуба от Сабаленка в Маями

Тенисистката ни може да съжалява - водеше, но допусна обрат
26 мар 2021 08:52, Елка Василева
12
Снимка: архив, БГНЕС

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира по тенис от сериите Мастърс в Маями (Съединени щати).

Българката загуби с 6:0, 3:6 и 6:7 от номер 8 в световната ранглиста Арина Сабаленка от Беларус.

Тенисистката ни може да съжалява, защото спечели безапелационно първата част с 6:0 за 30 минути, а във втората водеше с 3:1, но допусна обрат и в крайна сметка загуби, предаде БНР.

В решителния трети сет българката поведе с 5:2, но допусна изравняване и Сабаленка спечели тайбрека с 11:9.