Томова загуби финала в Будапеща след три часа игра

Българката загуби с 1:2 сета от Корпач
24 сеп 2022 19:28, Александър Попов
0
Снимка: БГНЕС, архив

Първата ракета на България Виктория Томова отстъпи във финала на турнира на клей от сериите WTA 125 в унгарската столица Будапеща с награден фонд 115 хиляди долара. Томова загуби от Тамара Корпач (Германия) с 6-7(3), 7-6(4), 0-6. Срещата продължи 2 часа и 53 минути.

Томова стартира великолепно мача с Корпач и поведе с 3:0. При 5:4 българката имаше два сетбола на собствен сервис, но не се възползва и допусна пробив. Вики проби отново за 6:5, но допусна брейк за 6:6. Така се стигна до тайбрек, в който българката отстъпи с 3:7 точки.

Томова изостана с 0:3 във втория сет, но показа страхотен характер и успя да изравни при 4:4 Корпач поведе с пробив и сервира за мача при 5:4, но българката отново не се пречупи и изравни. При 6:5 българката изпусна още един сетбол и така се стигна до втори тайбрек в мача. В него Томова спечели със 7-4 точки и изравни сетовете. Силите на българката не стигнаха в третата част и тя загуби с 0:6.

Преди този мач Томова постигна четири поредни победи. Българката елиминира третата поставена и №75 в световната ранглиста Жасмин Паолини от Италия, №99 в света Юлия Грабхер от Австрия, №122 Анна Каролина Шмидлова от Словакия и №106 Осеан Доден от Франция. С доброто си представяне на турнира Томова си осигури 95 точки за световната ранглиста, в която заема 109-ата позиция в момента. Така тя си гарантира завръщане в топ 100 и рекордно класиране на 93-то място в света през следващата седмица.