Сегашният премиер на Русия Владимир Путин уверено води на президентските избори. След обработката на 15,52 процента от заключителните протоколи на избирателните комисии той получава 61,86 процента от гласовете, съобщи Централната избирателна комисия (ЦИК), веднага след като бяха затворени и последните избирателни секции в Калининградска област, предаде ИТАР-ТАСС.
Втори след Путин е лидерът на Комунистическата партия на руската федерация Генадий Зюганов със 17,76 процента.
Лидерът на Либерално-демократическата партия на Русия Владимир Жириновски е получил доверието на 7,93 на сто от гласувалите, а бизнесменът Михаил Прохоров - на 7,57 процента. След тях с 3,69 процента се нарежда лидерът на "Справедлива Русия" Сергей Миронов.
Ръководителят на предизборния щаб на Путин - Станислав Говорухин, заяви днес пред журналисти, че на 5 март няма да започне "Руската пролет".
"Мисля, че това не е реално", каза Говорухин, цитиран от ИТАР-ТАСС, отговаряйки на въпрос на журналист доколко е реално веднага след изборите в Русия да има нещо подобно на "Арабската пролет".Говорухин каза, че днешните президентски избори са "най-чистите и най-прозрачните избори в Русия", предаде БТА.
По предварителни данни активност на гласоподавателите на днешните президентски избори в Русия е била 63,37 на сто.
Изборите за президент на Русия изцяло отговарят на международните стандарти, обявиха днес представители на групата независими международни наблюдатели на брифинг в Международния информационен център, предаде ИТАР-ТАСС.
"Изборите изцяло отговарят на международните норми. Никой от нас не може да се усъмни в честността на изборите", казаха наблюдателите.

Лихвите по заемите на бизнеса растат през април
Търговското споразумение между САЩ и ЕС може да е основата за връщане към разбирателство
Няма да се променят условията за майчинството, уверяват от „Прогресивна България“
Индексите на Wall Street започват сесията кротко въпреки подкрепата от Nvidia*
Chevron: Има и други места, където може да се приложи искането на такса като в Ормуз
Централна емисия
Централна емисия
Мерилин Монро: Непознатата усмивка на звездата седмици преди смъртта ѝ
Разбиха група за трафик на мигранти от Гърция през България за Западна Европа
Даниил: Христо Ботев завинаги ще остане в народната и църковната памет
Дилърите сред учениците: Защо проблемът с наркотиците се задълбочава
Вратарят на ЦСКА празнува годишнина в Маями + СНИМКИ
ПСЖ занесе "Ушатата" на „Ролан Гарос“
Барса му би шута: "Новият Меси" пропадна до Монако
Инес Хелене
Оставка в Локо Пловдив
Стилиян Петров към Любо Пенев: Не бързай с треньорството
Късметлийски дни през юни за всички зодии
5 рецепти за студена супа през лятото
Съпругът на Риана идва за първи концерт в България
Роклите, с които ще завладеем лято 2026 (+Снимки)
Млечнобяло и бежово – хит цветовете в маникюра за лято 2026
Запознаха ученици от Нови пазар с „Магията на българския фолклор“
BG ALERT и сирени за Деня на Ботев
Аксаково изпълни целта за пролетния полусезон
Какво време ни очаква във вторник?
За 1 юни: Призоваха за по-строги мерки срещу прекомерната консумация на захар сред децата
Внесоха обвинителния акт срещу мъжа, убил две жени при катастрофата до "Колхозния пазар" във Варна
Разкриха подробности за тайния проект Starfall на SpaceX
Откриха „Розетския камък“ за разшифроване на мистериозни сигнали от дълбокия космос
В Тайван откриха най-дългия в света мост с един пилон
Китайски стартъп разработва най-мощната електрическа ракета в света
Сателитни данни разкриха експлозия на метеор над Кейп Код
Телескопът „Джеймс Уеб“ откри изключително примитивна галактика