Лалетата победиха Селесао с 2:1 и отиват на полуфинал
2 юли 2010 19:05,
89
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

С два гола след почивката Холандия победи Бразилия с 2:1 и се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол в ЮАР.

Преди това в самото начало на мача Робиньо даде преднина на "Селесао", но ужасно недоразумение между вратаря на Бразилия Жулио Сезар и Фелипе Мело доведе до изравняване в началото на второто полувреме.

Уесли Снайдер, който бе с основен принос за първия гол, стана герой за Холандия, тъй като сам вкара второто попадение с глава след центриране от корнер.

89
Още по темата: бразилия
87
1

3

Фенка на Германия преди 13 години
Непобедимата немска машина ще грабне купата. Германия световен шампион по футбол! България по волейбол! Оле!!!
86
0

3

Анонимен преди 13 години
То и Македония е област, заемаща части от България, Гърция и Албания,но има и измислена държава с такова име.

сф преди 13 години
не съм голям почитател на футболоа но се изкефих от мача холандияа бразилиа :)) знаех си че лалетата няма да им се дадат лесно на тия надути бразилци :)) Победата на холандияа е напълно заслужена просто бяаха по коравия отбор не трепнаха от факта че им вкараха ранен гол стегнаха се до краен предел показаха на надутите бразилски пуяци че няма да им е лесно и успиаха да ги смажат психичхески и физически с 2 много ефектни гола и много динамична игра :)))на края на мача бразиците просто бяха жалки:)

Бой преди 13 години
Използването на наименованието Холандия може да се смята за неточно, понеже исторически и географски то се отнася само до региона, състоящ се в наши дни от двете провинции Северна и Южна Холандия, но често на практика означава цялата страна.
81
7

4

Кажи на един недерландец "холандец" и ще чуеш псувни по адрес на ***! Koninkrijk der Nederlanden! Недерланд! Това е името! И наистина Холланд са 2 провинции Noord-Holland и Zuid-Holland!

спец преди 13 години
Браво на Холандия! Бразилците час по-скоро да хващат първия самолет и да се измитат в Бразилия. Да оставят професионалистите да се борят да купата. Все пак на световното първенство няма място за аматьори, каквито са Бразилия. Нивото е много по-високо от тия.
75
3

21

Милен преди 13 години
Къде е сега вундеркиндчето което показаха вчера по телевизията и което каза че финала щял да бъде Аржентина-Бразилия?
74
5

31

Бразилската *** подви опашката.Бразилците играха и изключително грубо и не заслужаваха да спечелят. Браво на Холандия!