Тотнъм разпиля Йънг Бойс и влезе в Шампионската лига

Шпорите биха с четири гола, а Питър Крауч отбеляза хеттрик
26 авг 2010 09:52, Красимир Ангелов
0

Отборът на Тотнъм успя да се класира за груповата фаза на Шампионската лига за пръв път в своята история, след като елиминира швейцарския Йънг Бойс.

Лондончани загубиха първия мач в Берн с 2:3, но спечелиха безпроблемно реванша на "Уайт Харт Лейн" с 4:0 и по този начин влязоха в групите на най-комерсиалния футболен турнир.

Впечатление направи, че мениджърът на "шпорите" Хари Реднап удържа на обещанието си да пусне като титуляр контузения Джърмейн Дефоу, който остана на терена един час, след което бе заменен от Роман Павлюченко.

Като цяло лондончани бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до крайния успех, който дойде доста лесно за тях.

Още в 5-ата минута Питър Крауч откри резултата, след като засече с глава перфектно центриране на Гарет Бейл.

Гостите се опитваха да разиграват повече топката и да налагат превъзходство в халфовата линия, но опитите им се оказаха доста безуспешни.

Въпреки гола си преднина, Тотнъм продължи да мачка своя съперник и в 32-ата минута Джърмейн Дефоу удвои преднината на "шпорите".