Белите спечелиха убедителна победа с 3:0 в първия полуфинал за купата
Обновена: 6 фев 2014 08:25 | 6 фев 2014 00:01,
5
Снимка: Ройтерс

Реал Мадрид спечели категорична победа с 3:0 срещу градския съперник Атлетико Мадрид в първия полуфинален мач от турнира за купата на Испания, игран на стадион "Сантяго Бернабео".

Белите имаха категорично предимство през почти целия мач, но стигнаха до успеха след сериозна доза късмет. Те откриха резултата в 17-та минута след като силен удар на Пепе рикошира в защитник и излъга вратаря.

През второто полувреме Анхел ди Мария даде хитра асистенция на Хесе, който удвои резултата. Малко след това пък удар на аржентинеца доведе до нов гол след рикошет.

Кристиано Роналдо изигра сравнително слаб мач и така не можа да си направи подарък - гол за рождения ден.

Като цяло мачът бе изключително изнервен и непрекъснато имаше остри влизания и разправии. Съдията обаче се прояви малко по-дипломатичен и така някак се мина без червен картон за нито един от двата отбора.

Предстои реванш на "Винсенте Калдерон" другата седмица, който обаче до голяма степен вече е предрешен.