Локо София потопи съименниците от Пловдив

Тимът на Димитър Васев взе "железничарското" дерби с 2:0
15 сеп 2014 19:08, Александър Попов
4

Локомотив (София) взе "железничарското" дерби срещу Локомотив (Пловдив) с 2:0 в последния мач от осми кръг на българската „А“ група.

Двубоят се игра в столичния квартал Надежда, а попаденията за домакините отбелязаха Владислав Романов в 13-ата и Ламжед Шахуди в 80-ата минута.

Мачът започна под непрекъснат дъжд, който наводни терена и дори имаше възможност той да бъде прекратен. Все пак след решение на капитаните на двата отбора второто полувреме започна с десетминутно закъснение.

Успехът изкачи възпитаниците на Димитър Васев на шесто място в класирането с актив от 14 точки, с три по-малко от лидера ЦСКА. Пловдивският тим остава на 10-а позиция с 6 точки.