Швеция стигна само до бараж за европейското

Скандинавците останаха след Австрия и Русия
13 окт 2015 08:10, Александър Попов
1

Швеция тресна с 2:0 Молдова, но успя да се добере само до бараж за финалите на Евро 2016 във Франция. Скандинавците събраха 18 точки, но това не им стигна да изпреварят Русия.

Головете за шведите мушнаха Златан Ибрахимович (24) и Еркан Зенгин (48). Така Ибра и компания отново ще трябва да играят бараж за голямо първенство.

Швеция започна мощно мача и в средата на полувремето Златан Ибрахимович даде заслужен аванс на "тре кронур". Ибра изскочи сам срещу вратаря, овладя на гърди, финтира стража и насочи към празната врата за 1:0.

Второто полувреме започна с нов гол за домакините. Вратарят на молдовците Илие Цебану напусна границите на наказателното си поле, за да изчисти с глава, топката попадна в Гуидети, който бързо подаде към Еркан Зенгин.

Последният насочи с превъзходен фалцов удар към далечния горен ъгъл, прехвърляйки завръщащия се към вратата страж и футболиста на голлинията.

Така Швеция взе лека победа и си спечели правото да играе бараж за Евро 2016.