Скандален гол изхвърли Бразилия от Копа Америка

Селесао се нуждаеше от равенство срещу Перу, но падна
13 юни 2016 10:25, Александър Попов
3

Бразилия сензационно отпадна от Копа Америка 2016 след скандален гол в мача срещу Перу, загубен с 0:1.

Перуанците се класираха за четвъртфиналите, след като четвърт час преди края Раул Руидиас засече центриране отдясно на Поло с ръката си.

Реферът Андрес Куня призна попадението и последваха бурни петминутни протести от страна на бразилците. Въпреки че съдията проведе консултации със своя асистент, голът не беше отменен.

Кариоките можехе да изравнят чрез Елиаш, който получи златна възможност малко преди края на двубоя, но не успя да се разпише.

Както е известно, Бразилия се нуждаеше от равен резултат, за да излезе от група "В", но успехът на Еквадор с 4:0 над Хаити означава, че Селесао отпада в групите на Копа Америка за първи път от 1987 година.

В същото време победителят в тази група Перу ще играе срещу втория в Група "А" - Колумбия.