Орлите се класираха за втори път за груповата фаза на Шампионската лига
23 авг 2016 23:36,
201
Снимка: архив "Булфото"

Лудогорец триумфира в Пилзен и отново го направи!

Феноменът от Разград за втори път успя да се класира за груповата фаза на Шампионската лига и така пренаписа историята на българския футбол. До момента нито един български отбор не е участвал два пъти в групите на турнира.

''Орлите'', водени от Георги Дерменджиев, постигнаха реми 2:2 срещу чешкия гранд Виктория при гостуването си в Пилзен и така с общ резултат 4:2 в своя полза успяха да елиминират противника си, пише gol.bg.

Така след две години отсъствие Лудогорец отново ще играе в групите на най-комерсиалния турнир, което е огромен успех за българския футбол като цяло.

Треньорът на гостите пусна абсолютно същия стартов състав, който излезе в първия мач, в София.

В този мач обаче играта на ''орлите'' не бе толкова блестяща, но те изиграха прекрасно срещата що се отнася до тактиката.

В 7-ата минута Дюриш даде аванс на гостите в резултата, но само десет минути след това Мисиджан успя да изравни.

Матею донесе успеха на чехите в 64-ата минута, след като малко преди това по спорен начин бе отменен гол на Пилзен. В 95-ата минута Кешеру изравни.

В крайна сметка Лудогорец постигна целта си и ще бъдем свидетели отново на футбол от най-високото ниво в България.

Още за двубоя четете в gol.bg

201
17
5

65

Xp преди 7 години
Радвам се че излезе отбор макар и с чужденци, които да покажат на всички футболни мишшки в бг, че когато се бяга и се играе футбол всичко е възможно. Към всички останали отбори в БГ.... Спрете да ревете и почнете да спортувате...вие сте мъже и всички ние плащаме държавни пари да играете.
16
7

71

@ 24 преди 7 години
Ама Лудогорец би с 4:2 , нищо че в Чехия няма чужденци , те отиват при отборите без чужденци , ние отиваме там където играят Барселона , Реал , Манчестър и т.н. , там чужденци има достатъчно , все на високи заплати :)
15
18

37

Turkis Force преди 7 години
Greats...The Deliorman,s Eagles!! We are Champions again!!

Vulpes преди 7 години
Браво на момчетата,но мача беше безинтересен както и бъдещите ще бъдат! Нямаго този исполин,великана на мощния и изтеричен рев......Алекси Сокачев!!!!! Няма я тръпката,даже не ми върви и глътката!!! Къде си Алекси,къде си Сокачев! В чии ръце ни остави! Шампионска лига няма да е същата......;-(((
12
28

40

Сър Пичук преди 7 години
"Всеки рефер си има цена, дори и международен" - поговорка на бразилци ритащи в България.
11
7

68

Манолски преди 7 години
Аз съм сигурен, че ако бяха влезнали говедата в 89-та минута щяха да отпаднат от чехите :D

razgradski pop преди 7 години
Европа ще научи какво означава Делиорман и къде се намира този град Разград...
8
6

79

браво на момчетата ! истинска радост ! защо хората злобеят след като такива победи ни слагат отново на футолната карта на европа? Отбора не е бразилски или какъвто се изразяват хейтърите, а във всички медии се отразява като отбор от БЪЛГАРИЯ !БЪЛГАРИЯ Е ГОРДА С ЛУДОГОРЕЦ!
7
6

91

София Град преди 7 години
Ех безсилие ... панелни страсти ! Разград е български град , Лугогорец е шампион на република България , в състава му играят цели 3 национални състезателя и нито един турчин , през 2014 стигна толкова напред , колкото друг български отбор не е стигал , а тази вечер стана първия български отбор , който стига за втори път групите на ШЛ. В Чехия представител на чешка фирма каза на моя колежка тогава , че не желае да работи с фирмата ни ,защото сме българи. Айде плюйте сега въшки панелни.
6
23

42

Гургур преди 7 години
У У У У У от трибуните на стадиона.Дайте банан и кокос на мумуните.
5
27

43

До рязанград преди 7 години
Града до голяма степен е рязанград, а ти да го ядеш, капиш наркомен?
4
10

90

свинаря преди 7 години
Горките хейтъри,Лудогорец пак победи.Сега ще трябва да чакат Барселона или Реал Мадрид за да могат да си изливат спокойно злобата породена от завист