Барселона пак победи Реал насред Бернабеу

Каталунците победиха с 2:1 в първия четвъртфинал за Купата на Испания
Обновена: 19 яну 2012 14:57 | 19 яну 2012 07:37, Красимир Ангелов
37

Барселона изнесе пореден футболен рецитал на Реал Мадрид. Каталунците категорично надиграха съперника си насред неговия "Сантяго Бернабеу" и спечелиха с 2:1 първия четвъртфинален мач от турнира за купата на Испания.

Мачът се разви почти идентично с този за първенството през декември, тъй като "белите" поведоха с ранен гол. Този път негов автор бе Кристиано Роналдо.

След това обаче Барселона наложи тотално превъзходство. До края на първото полувреме Реал Мадрид оцеля на натиска, но веднага след почивката капитанът Карлес Пуйол изравни резултата след центриране от корнер, а четвърт час преди края друг защитник - Ерик Абидал вкара победното попадение след асистенция на Лео Меси.

Единствения шанс за гол за мадридчани бе един удар с глава на Карим Бензема в гредата, но каталунците имаха предимство и в това отношение, след като Алексис през първото полувреме и Иниеста през второто нацелиха стълбовете зад Касияс.

Реваншът е точно след седмица на "Ноу Камп".

Как се разви мачът четете в Gol.bg

37
24
3

3

фен преди 12 години
другата сряда какъв ги чака РЕАЛ на НОУ КАМП бедна им е фантазията,ще им пръснат трътките каталаните цял ден ги гледам днес реват като пирински мечки и може би ПЕПЕ ще го гледа ФИФА чудно ми е МУ със това планиране на мачовете как има 9 титли спечелени май скоро ще го одуха вентилатора за АНГЛИЯ
23
1

0

Пешо преди 12 години
По коя телевизия го даваха,че не можах да го уцеля. Благодаря.

Боян преди 12 години
Черната серия за белия балет се превръща в един сериал , а Барселона се наслаждава на всяка следваща серия :) Най-готиното е ,че има още доста серийй за гледане през тази година !Във футбола не всичко е пари .. трофейте се печелят с колектив и един ГОСПОД на име МЕСИ !
20
1

7

Анонимен преди 12 години
Не съм фен и на двата отбора,но признавам си винаги съм предпочитал Реал пред Барселона.Това,което снощи направи Пепе обаче е недопостимо за футболист на такова ниво!Трябва да му спрат правата и да го пратят да се лекува,той е опасен за здравето на противниковите футболисти!Конкретно за мача,каквото и да си говорим,Барса бяха по-добри,въпреки,че хич не са ми симпатични!
19
13

2

xaxa преди 12 години
СпИциалния как изклати .Гуардиола с Интер помниш ли?Направо го пръсна на задна.И пак ще го пръсни споко, първата любов ръжда не хваща.
18
0

13

Пепе трябва да го изритат поне за няколко мача, явно че не може да играе, сам няма да се сети да си ходи, но някой трябва да му го каже и покаже най-накрая. То бива твърда игра, но това неговото прескача всякакви граници.
17
20

2

catenaccio преди 12 години
гледах им мача на Барса в неделя с Бетис на Ноу Камп... при 3:2 за Барса съдията им даде дузпа за игра с ръка на техен играч в противниковото наказателно... вива, фифа, фуфа и уефа!