Булгартабак възражда "Стюардеса", "ВТ", "Родопи"

Компанията ще си възвръща позициите в Русия
Обновена: 5 апр 2012 14:51 | 5 апр 2012 12:01, Елка Василева
35
Булгартабак възражда "Стюардеса", "ВТ", "Родопи"
Новият собственик на Булгартабак възнамерява да възстанови изгубените позиции на руския пазар. Снимка: архив, Reuters

Булгартабак, чийто собственик е една от структурите на руската Внешторгбанк /ВТБ/, изгуби през последните години в Русия правната защита на търговските марки „Родопи“, „Стюардеса“ и „ВТ“, пише "РБК daily".

Сега новият собственик на Булгартабак възнамерява да възстанови изгубените позиции на руския пазар. В тази връзка компанията е решила да си върне правната защита на своите брендове и е внесла искане за това в руското патентно ведомство.

„Булгартабак“ е подала заявка за пререгистрация на търговските марки "Опал", "Ту-134", "Стюардеса", "ВТ" и "Родопи", уточнява "РБК daily".

В края на 2011 г. и началото на 2012 г. руското патентно ведомство прекрати правната защита на търговските марки „Стюардеса“, „ВТ“ и „Родопи“ след внесено искане на руска компания „СаШиКо“ от Омск, която се занимава с реализация на тютюневи изделия, без обаче да има собствено производство.

„СаШиКо“ внесе и искане марките „Родопи“ и „ВТ“ да бъдат регистрирани на нейно име, но до момента не е получила правата върху тях.

През август 2011 година австрийската компания BT Invest GmbH, която е 100% дъщерна на компанията ВТБ Капитал, спечели търга за приватизация на Булгартабак. BT Invest GmbH купи около 80% от акциите на производителя на цигари за 100 милиона евро.

Руското издание цитира ръководителя на „ВТБ Капитал плс“ Атанас Бостанджиев, който заявява намерения „за възстановяване на позициите на Булгартабак като водещ регионален играч на пазара на цигари“.

„Търговските марки на Булгартабак“ имат отлична репутация на пазара и руският потребител ги познава много добре“, казва той.

Изданието припомня, че през 80-те години на 20 век Съветският съюз беше най-големият пазар на Булгартабак.

Обемът на доставки на Булгартабак в онези години е достигал 60-70 милиарда цигари, което е било три пъти повече от пазара в самата България.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


35
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
10
0
 
4
 
! Отговори
Анонимен преди 12 години
Който пуши да му мисли !
9
6
 
5
 
! Отговори
optimist преди 12 години
НРБ и СССР - Вечна дружба!
8
1
 
5
 
! Отговори
Анонимен преди 12 години
Ако пуснат отново Стюардеса, направо ще избият рибата с тъпотия.Това бяха най гнусните скапани цигари евър !Да пуснат старото качество на Арда - е те това са серт цигари !
7
5
 
2
 
! Отговори
Анонимен преди 12 години
Социалистически марки с капиталистически цени = Абсурдистан
6
0
 
6
 
! Отговори
до 6 преди 12 години
Точно обратното, българските цигари са се смятали за качествени в едновремешния СССР. Били са скъпи. Принципно руснаците са имали доста по-малко възможности от нас да се снабдяват с "западни" и качествени стоки и дори идването им до България за тях е било голямо постижение. При нас моряци, тираджии, все нещо желано и дефицитно се намираше.Това го знам от един колега - руснак с който работим заедно и доста сме говорили за тогавашното време.
5
7
 
3
 
! Отговори
Константин преди 12 години
Позициите си може и да върнат, НО в Русия "БТ", "Стюардеса" и "Родопи" са символи на низкокачествена продукция. Никой няма да ги купува!Необходимо е ново качество и нови брендове.
4
0
 
22
 
! Отговори
$ преди 12 години
А знаете ли колко струва в Русия кутия от масовите цигари? От 20, до 40 рубли с всичките му акцизи и бандероли. Тоест от един до два лева.
3
2
 
20
 
! Отговори
Анонимен преди 12 години
Хубаво е да се произвежда и изнася, лошото е, че парите ще влизат не в хазната, а в джобовете на Велчев и компания.
2
2
 
31
 
! Отговори
Lo$7 преди 12 години
"ВТ", "Стюардеса", ехххх класика. Какви времена бяха... Нямаше много опции, ама някак си бяхме по-щастливи, спокойни...
1
3
 
28
 
! Отговори
Стършел преди 12 години
А защо не стана докато беше държавна фирма? За да се продаде на безценица май.

Спонсорирани публикации