Заедно за цял живот

За компромисите да делиш общо тяло със сестра си
27 апр 2013 17:39,
46

Снимка: Facebook

Аби и Британи Хенсъл са сиамски близначки, опитващи се да живеят нормален, активен живот. Те са завършили университет, пътуват много и работят. Но колко лесно е всъщност за двама души да споделят едно и също тяло?

Като повечето 23-годишни момичета Аби и Британи обичат да споделят времето си с приятели, да ходят на почивка, да спортуват (двете обичат много да играят волейбол), въобще – да живеят пълноценно живота си.

Близначките от Минесота са завършили университета в Бетъл и са по професия преподавателки (с две различни дипломи) в начално училище. Въпреки че имат две дипломи – във финансово отношение нещата стоят по различен начин.

„Очевидно е и го разбираме добре, че вземаме една заплата, защото все пак вършим работата на един човек.“, споделя Аби и допълва: „Като понатрупаме опит, може би ще поискаме повече, имайки предвид, че имаме две дипломи“.

„Едната може да преподава, а другата да наблюдава и да отговаря на въпроси„така че в крайна сметка можем да вършим повече, отколкото един човек", допълва Британи. 

Техният приятел Кари Джо Хонки се възхищава от способността на двете сестри да работят заедно: „Те са различни момичета, но все пак успяват заедно да вършат всички ежедневни неща, които аз правя всеки ден и просто ги приемам наготово, не се замислям върху тях.“

Близначките се познават толкова добре, че често си довършват изреченията или казват едно и също нещо по едно и също време.

Всяка има собствени бели дробове, сърце, стомах, но споделят общи черен дроб, дебело черво и една и съща репродуктивна система. От малки на момичетата им се е наложило да координират телата си, като Аби отговаря за дясната половина, а Британи за лявата.

Двете имат различна височина – Аби е по-високата – 1,57 м., а Британи е 1,47 м. Затова се налага Британи да върви на пръсти, иначе двете нямат баланс.

Животът ги е принудил да правят компромиси във всичко – от храната, която ядат, през социалния им живот до дрехите, които носят.

„Определено имаме различни стилове“, казва Аби - „Британи си пада много повече по неутралните и по-убитите цветове, докато Аби обича цветните и светли неща. Аби почти винаги печели аргументите със сестра си и става на нейното. Британи от своя страна пък е домошарка и предпочита да си стои повече вкъщи, а сестра й обича да излиза навън.

Има, разбира се, и други различия. Британи се страхува от височини, а Аби не. Аби харесва математиката и науката, а Британи предпочита изкуството. Също така двете реагират различно на кафето. След няколко чашки кръвното на Британи скача, но Аби не чувства никаква разлика. А на всичкото отгоре имат и различна телесна температура.

„Мога да имам тотално различна температура от тази на Британи“, разказва Аби и допълва - „и през повечето време температурата на ръцете ни е различна. На мен ми става горещо много по-лесно“.

Въпреки че имат нормално семейство и социален живот, учат и работят като всички млади жени, двете срещат и доста проблеми.

Например те трябва да се справят със спекулации относно личния си живот, който предпочитат да не коментират. Категорично отричат слуховете, че Британи се е сгодила с думите: „тъпа шега“.

Пътуването в чужбина за ваканции също понякога е свързано с проблеми. Двете имат два паспорта, но си купуват един билет, защото заемат едно място в самолета.  Двете са винаги нащрек и за нежелани снимки, защото хората често вадят телефоните и фотоапаратите си, за да ги снимат.

Близкият им приятел Ерин Джънкенс разказва, че винаги има едно наум, защото не знаеш как другите ще реагират или какво ще кажат при вида на двете момичета. „Искам да се уверя, че са в безопасност и не са изцяло изложени на хорските погледи. Следя и хората, и реакцията на момичетата към тях", разказва той.

„Понякога, ако получават прекалено много нежелано внимание, се налага да се махнем от мястото поне за известно време. Изумява ме способността им да не обръщат внимание на подмятанията и погледите, а просто да разглеждат това, за което сме там“, допълва той.

Сиамските близнаци са голяма рядкост – едва едно на 200 000 раждания. Около 40-60% от пеленачетата обаче са мъртвородени. Момиченцата по принцип имат по-голям шанс да оцелеят от момченцата. Всяка операция по разделянето на сиамски близнаци е сложна и опасна. Това е бил риск, който родителите на Аби и Британи не са поискали да поемат. Мисълта, че едната може да умре при хирургическата интервенция, е била непоносилна за тях.

Най-вероятно броят на живите сиамски близнаци по света е по-малък от 12. Това означава, че двете сестри са едни от малкото късметлии, които оцеляват.

Майка им – Пати Хенсел, разказва, че мечтите и надеждите й за двете й дъщери са същите, каквито са на всяка друга майка. „И аз искам дъщерите ми да са успели, здрави и щастливи хора.“, споделя тя.

Близначките разказват, че живеят за деня, не се замислят много какво ще бъде след 10 години.

„Не мисля, че има нещо, което двете не биха опитали или нещо, което не биха направили, ако наистина го искат“, споделя и Пол Гуд, директор на училището, в което Аби и Британи работят.

По материал на BBC

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


46
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
13
30
 
10
 
! Отговори
загрижен преди 11 години
блазе му на годеника, всеки път ще прави секс с две жени едновременно, само се питам как ще си разделят децата...
12
1
 
76
 
! Отговори
Не им е лесно преди 11 години
Не им е лесно на двете! Да са живи и здрави!
11
1
 
19
 
! Отговори
Анонимен преди 11 години
Кат превеждате статии другия път, имайте предвид, че Ерин е женско име ;)
10
44
 
19
 
! Отговори
Петров преди 11 години
Абе много се правите на демократични и състрадателни,но ако сте с децата си и срещнете този индивид ще ги дръпнете настрани за да не гледат и да не се стресират,нали? А иначе слагате минуси на трезвомислещите и оригинални коментари.И от мен поздравления на бай Тъпчо който винаги отразява правдиво нещата
9
3
 
40
 
! Отговори
Кирил преди 11 години
Как всички треперите да не изтървете някоя неправилна дума за този парадокс на природата а истината е,че не трябва да сме подвластни на суеверието а да гледаме трезво на нещата.Това момиче е все-пак нормален човек защото се е изучило и ще бъде полезна за обществото,но след като има два независими мозъка,значи се према,че са две отделни личности ако и да са в едно общо тяло,със сигурност ще е(са) много по-умна(и) от нормалните,но в личен план много по-нещстастна(и)...Приветствам и бай "Тъпчо" :))
8
4
 
44
 
! Отговори
Анонимен преди 11 години
Хора не искам да съм безчовечен,но кажете ми на стари години,ако единия почине,какво става тогава с другия?
7
0
 
24
 
! Отговори
до #6 преди 11 години
Да, имало е подобни случаи в историята. Може и да не е на момента, но общо взето в същия ден. То като спрат да работят общите органи...
6
4
 
44
 
! Отговори
еграси преди 11 години
"Британи от своя страна пък е домошарка и предпочита да си стои повече вкъщи, а сестра й обича да излиза навън." И как става тва?
5
19
 
11
 
! Отговори
към 6 преди 11 години
Ако сърцето на едната откаже, режат главата и продължава. Кръговрата на живота
4
6
 
32
 
! Отговори
Анонимен преди 11 години
Гледам снимка 12 и се чудя...ако една от двете умре умира ли и другата? :O
3
67
 
18
 
! Отговори
бай Тъпчо преди 11 години
Отишли едни сиамски близнеци на доктор и единия вика-докторе бе,имаме голем проблем-брат ми е гей бе,па доктора казал-ми то туй не е проблем,ти не му обръщай толкоз внимание,ама как нема обръщам бе докторе,нали си имаме само един *** бе...Инак човяк кат види таквиз дяца и требе са прекръсти щото да не дава Господ на никой такъв дерт да има...Ама и дет ги показват пак не е убаво щото и нормалните дяца кат ги видат и могат уплах да земат,та после и тех да лекуват...
2
11
 
137
 
! Отговори
мда преди 11 години
Късметлийки са, че са се родили в САЩ. Хората там приемат различните...тук в третия свят нещата седят по друг начин.
1
66
 
35
 
! Отговори
Анонимен преди 11 години
ГМО ,до това води !