Доброто ни сутрешно настроение дразни колегите

Причината: Лошият сън и новите технологии
22 апр 2014 18:43,
5
Доброто ни сутрешно настроение дразни колегите
Снимка: Reuters

Резултатите от ново проучване затвърждават "сърдитото" реноме на британците - един на всеки четирима от тях намира за изключително досадни хората, които сутрин демонстрират приповдигнато настроение, пише в. "Дейли експрес".

Анкетата, разкрива, че доволната усмивка и свръхентусиазираните поздрави рано сутрин не са по вкуса на всеки, пише БТА. Традиционната сръдливост на британците достига до връхната си точка рано сутрин. По това време 27 процента от жителите на Острова намират за изключително дразнещи или досадни колегите и приятелите в приповдигнато настроение.

Особено изнервящи за британците са хората, възприели американското фамилиарничене, както и служителите в кафенетата, които дружески се обръщат към тях на малки имена.

Близо 30 процента от участвалите в допитването 2000 души признават, че сутрин не са най-подходящата компания. Още по-сърдитите 21 процента са категорични, че не желаят да водят светски разговори в ранните часове на деня.

Авторите на проучването са установили, че причината за киселото сутрешно настроение на много британци е комбинацията между лоши сънни навици и нови технологии. Осем процента от участниците в анкетата не крият, че редовно закъсняват за работа, защото им е трудно да стават сутрин. Редица фактори обуславят сутрешната сръдливост на британците - приготвянето за работа по тъмно, организирането на децата и редовното забравяне на необходими принадлежности.

Допитването разкрива още, че близо един на всеки петима души вечер си прави списък с нещата, които трябва да извърши на следващия ден, за да е сигурен, че няма да ги забрави по време на забързаната сутрешна подготовка.

Проучването разграничава четири типа британци според сутрешните им навици. "Роботизираните ранобудници" предпочитат да стават по едно и също време всеки ден и да се придържат към определени навици; "серийните поспаланковци" трудно се разделят с леглото и забавят възможно най-дълго времето за ставане; "спящите опортюнисти" стават рано и навреме, но често се чувстват толкова изтощени през деня, че се опитват да придремят при първа възможност, а "енергичните ранобудници" не само стават рано, но и правят упражнения, преди да се отдадат на здравословна закуска.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase


5
Още от
Спонсорирано съдържание
Напиши коментар Коментари
3
0
 
6
 
! Отговори
Анонимен преди 10 години
Да...Сутрин ми се спи, та две не виждам. О, ставам, няма накъде, даже мога да говоря с хората, да чета новините, обаче всъщност спя. Никакви опити на горката ми майка да ме накара да закусвам и да ставам рано не бяха успешни. Организмът ми спи, какво искате от мен! Вече съм на средна възраст и нищо не се е променило. Между другото, ставам в 5.30, така че написаното по-горе не е глезотия, а самата истина.
2
4
 
8
 
! Отговори
@2 преди 10 години
И аз имах такъв татко и му благодаря сърдечно за грижите. Иначе нямаше да завърша. Ама аз не съм такъв/такава. Просто съм СОВА, а не чучулига. Сутрин съм кисел/а до 10 часа. Не мога да се променя. Вечер съм активен/на. Мразя когато някой ранобуден сутрин ми дърдори.
1
2
 
22
 
! Отговори
:) преди 10 години
Разбирам ги. Най-нещастна бях,когато трябваше да ставам зимно време в 6.15 ч. сутринта,защото до гимназията пътувах с тролей. Имах татко-ранобудник,който винаги се събуждаше преди мен и следеше дали ще си изям закуската и дали ще тръгна навреме за училище.По отношение на тези домашни правила беше неумолим, макар че иначе беше много добродушен човек, светла му памет.Успя да ми създаде полезни навици и в университета вече бях в групата на "енергичните ранобудници".Възпитанието зависи от родителите

Спонсорирани публикации