България с трета победа на Евроволей, класира се за следващата фаза

Цветан Соколов беше най-резултатен за успеха с 3:1 срещу Португалия
Обновена: 15 сеп 2019 00:26 | 15 сеп 2019 00:18, Елка Василева
12
Снимка: архив, Булфото

България постигна третата си поредна победа в груповата фаза на Евро 2019 по волейбол при мъжете. В трета среща от група "А" "трикольорите" победиха изключително трудно с 3:1 (25:22, 28:30, 25:23, 25:22) състава на Португалия в най-трудния си двубой на шампионата до момента, продължил 129 минути.

Успехът във френския град Монпелие класира България за следващата фаза в турнира.

В първата част българите изоставаха с 16:20, но след това позволиха на португалците да направят само две точки и поведоха в резултата след 25:22 и успешно нападение на Цветан Соколов.

Във втория гейм България водеше с 13:8 и 20:14, но португалците наваксаха изоставането си и изравниха до 24:24. Крайното 28:30 дойде след пропуснати възможности за завършване на частта.

В третия гейм воденият от селекционера Силвано Пранди състав също допусна сериозни колебания, но авансът от 20:16 се оказа достатъчен за крайното 25:23.

В четвъртата част българският им изоставаше с 13:16, но постигна решителен обрат за за 21:19, за да затвори двубоя при 25:22 след силен сервис и ас на нападателя Тодор Скримов.

Най-резултатен за България стана диагоналът Цветан Соколов със своите 33 точки. Скримов добави още 13 точки за ценния успех, който е реванш за поражението срещу португалците в Лигата на нациите по-рано през лятото на 2019 година.

Алешандре Ферейра се отличи с 22 точки за отбора на Португалия.

В понеделник България ще играе срещу домакина Франция, докато във вторник българите срещат Италия в последния си мач от груповата фаза на турнира.