Норвегия е първа по брой спечелени медали в Пекин

Скандинавците имат 15 златни, 8 сребърни и 12 бронзови
Обновена: 19 фев 2022 21:43 | 19 фев 2022 21:41, Веселина Йорданова
155

Норвегия спечели предсрочно класирането по медали на Зимните олимпийски игри в Пекин. Ден преди закриването на спортния форум скандинавците имат 15 златни медала, 8 сребърни и 12 бронзови. На втора позиция е отборът на Германия с 10 златни медала, 7 сребърни и 5 бронзови.

Бундестима има представители само в още четири от оставащите дисциплини и дори да спечелят титлите във всяка една от тях, това няма да им бъде достатъчно, за да изместят норвежците.

Трети в класирането по медали са спортистите от САЩ с 8 златни, 9 сребърни и 6 бронзови медала, предаде БГНЕС.

Норвегия за втори пореден път е №1 в класирането по медали след ПьонгЧанг 2018. През 2014 година в Сочи класирането по медали бе спечелено от домакините от Русия.

155
Още по темата: НорвегияПекин 2022
19
9

9

анонимен преди 2 години
USA и Canada на хокей на лед(мъже) бяха с резервни състезатели,не с най-добрите. Както на летни игри по баскетбол USA играят също с резервни състезатели.
18
6

13

SUOMI FINLAND преди 2 години
До Гиб Мелсън Шампион на хокей ще стане Финландия, освен ако съдиите не решат друго.
17
16

9

Гиб Мелсън преди 2 години
Най-важното на тези зимни олимпийски игри е кой ще стане шампион на хокей. Всичко друго е ала бала.
16
9

13

Анонимен преди 2 години
Държавите от НАТО имат 59 спечелини златни медала досега.русия и китай има ли смисъл да казвам колко имат?
15
11

15

Тази олимпиада най ми хареса, когато Словакия тресна краварите на хокея и ги прати вкъщи.
14
8

13

до Анонимен 12 преди 2 години
Любими ми са всички демокрации,които имат 89 златни медала. Не са ми любими диктатурите(Русия и Китай),с общо 15 златни медала. Доста интересно,нали?
13
8

10

До 12 преди 2 години
САЩ си го наваксвам на летните олимпиади.Понимайш?Русия - Кога?На Мелдониадата?
12
1

13

Анонимен 9,ограмоти се малко. На зимна Олимпиада няма художествена гимнастика. И не плюй на нашата България. На зимни игри сме слаби,но на летни Олимпиади бземаме медали, в това число и златни.
11
3

9

Русия се представи добре,защото зимните условия в Китай са близки до тези в Сибир,където основно тренират. Нашите олимпийци също споделиха че китайската зима е по-студена, с пронизващ вятър, и сняг който е като пясък.Норвегия можеше да вземе поне 20 златни, но сякаш не всички бяха толкова добре подготвени,а може би пика на резултатите им беше преминал.
10
6

13

Анонимен 8, твоите любими американци са 333 милиона, а държавата от Европа, Норвегия е по-малко над 5 милиона. Интересно е, нали?

Изненадания преди 2 години
А защо нищо не казват, че на предната олимпиада норвежците носеха 6 000 дози за асматици. Предполагам и на тази олимпиада всичките асматици на Норвегия са участвали.
7
12

4

АнонимеН преди 2 години
БЪЛГАРИЯ - ОБЩО 0 (ЗЛАТНИ: 0, СРЕБЪРНИ: 0, БРОНЗОВИ: 0)/// ХВАНАЛИ СМЕ ОТ 3-ТЕ ПРЪСТА НАЙ-ДЪЛГИЯ! ПОНЕ ПРЕДИ ВЗИМАХМЕ МЕДАЛ ВЪВ ХУДОЖЕСТВЕНАТА ГИМНАСТИКА!
6
11

17

Коста,твоите любими руснаци са 143 милиона,а държавата от Западния свободен Свят,Норвегия е по-малко от 6 милиона. Интересно е,нали?
5
11

19

Точен преди 2 години
На трето място не е ФАЩ, а Китай. Китайците имат 9 златни медала, а американците - 8. По брой на медалите - Норвегия има общо 35 медала, а Русия - 31. Така че Германия и ФАЩ нямат щанс да достигнат Русия по общ брой медали. Статията е от слаб спортен журналист.
4
6

12

Коста преди 2 години
РОК са в момента на 8-мо място , но ако утре вземат злато на 30 км ски бягане жени и ако бият на финала на хокея рокерите ще отидат на 4-то или 5-то място в крайното класиране.