Звездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо най-накрая успя да се разпише
21 юни 2010 16:58, Красимир Ангелов
25
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Португалия записа първа победа на световното първенство, след като във втория си мач от група "G" отвя бойкия тим на Северна Корея с 7:0.

Европейският тим завърши 0:0 в първата си среща срещу Кот д'Ивоар, докато азиатците загубиха с минималното 1:2 от Бразилия.

Момчетата на Карлош Кейрош демонстрираха невероятен футбол и се възползваха от всички пролуки в защитата на севернокорейците, чиято стабилна отбрана днес сякаш бе забравена в съблекалните.

След като през първата част Мейрелеш откри резултата, след почивката в рамките на десет минути Симао, Алмейда и Тиаго изведоха тима до 4:0, а в последните десет минути Лиедсон, Роналдо и Тиаго се разписаха за 7:0.

Вижте всичко за разгромната победа на Португалия

25
5
6

12

vv преди 13 години
pone igraqt na svetovnoto, a nas ako ni hvanat Portugalcite da ne mislite 4e 6te ni biqt s po malko
4
2

31

Анонимен преди 13 години
Да си останат в ЮАР най-добре. В КНДР ще ги екзекутират за национален срам.
3
0

46

Ана от Нимия преди 13 години
По-добре да искат политическо убежище и да не се връщат въобще. А казват, че това бил и първия мач от Световното, който Партията ръководителка разрешила да бъде излъчван пряко в Сев.Корея :(Горките...