"Канарчетата" победиха с 2:0 Спортист Своге във финалния бараж
Обновена: 30 май 2012 19:46 | 30 май 2012 19:12,
56
Ботев се завърна в елита след победа над Спортист Своге. Снимка: Булфото

Ботев Пловдив успя да осъществи голямата си цел и да се завърне в "А" група, след като постигна победа с 2:0 над Спортист Своге в баража, който се игра на стадион "Славия" в столичния квартал Овча Купел.

По този начин "Канарчетата" отново са в елита след пауза от две години и половина.

Пловдивчани започнаха срещата много силно и в 13-ата минута Ангел Рахов стреля много опасно с глава, но стражът на противника успя да улови топката.

В 22-ата минута обаче пловдивчани поведоха с 1:0 в резултата, след като Рахов прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Спортист и даде преднина на своите.

Шест минути по-късно Александров можеше да вкара втори гол за Ботев, но Годжев успя да спаси удара му.

До края на полувремето Ботев увеличи аванса си и в 42-ата минута стигна до второ попадение.

Христо Иванов намери с дълъг пас Петър Атанасов, който след това подаде към Александров и последният остана сам срещу Годжев. След това го преодоля и вкара за 2:0.

В 50-ата минута Симеон Атанасов можеше да намали, след като стреля от границата на наказателното поле на Ботев, но топката премина над напречната греда.

Александров пък стреля опасно от пряк свободен удар в 74-ата минута, но Годжев показа рефлекс и изби топката в корнер.

До края не стигна до повече попадения и в крайна сметка резултатът се запази.