Германците разрушиха гръцката крепост

Германия пропусна дузина положения, но след 4:2 стигна убедително полуфинала
Обновена: 22 юни 2012 23:48 | 22 юни 2012 23:38,
507
Футболистите на Германия поздравяват Кедира за гола му срещу Гърция. Снимка: Reuters

Германия победи Гърция с 4:2 и се класира на полуфинала на Европейското първенство. Това бе най-малкото изражение на тоталната германска доминация в този мач, но и така се стигна до най-голямата победа на тази страна в европейските първенства.

Германия на практика игра домакински мач – почти целия стадион в някогашния германски град Данциг, днес в Полша под името Гданск, беше пълен с привърженици на тима на Льов.

През първото полувреме германците разбиха тотално противника, отправиха 12 удара, направиха куп пропуски. Все пак към края на полувремето Филип Лам откри с удар от дистанция.

В началото на второто полувреме обаче Гърция изравни с първото си положение в мача, когато Самарас засече отблизо ниско центриране.

След това обаче Германия бе неудържима. Кедира вкара зрелищен гол от воле, а  малко след него Мирослав Клозе сложи точка на спора с трето попадение. Четвърт час преди края Марко Ройс вкара нов хубав гол. В самия край на мача Гърция направи загубата си малко по-почетна след попадение от дузпа.

Това бе 15-ата поредна победа на Бундестима в официален мач – абсолютен световен рекорд.