Барселона удари Реал Мадрид в Ел Класико

Каталунците победиха с 2:1 на Камп Ноу
Обновена: 26 окт 2013 21:00 | 26 окт 2013 20:56,
26

Барселона спечели голямото дерби в испанското първенство Ел Класико, надделявайки с 2:1 над Реал Мадрид на стоя стадион "Ноу Камп".

Каталунците имаха пълно превъзходство през първото полувреме и макар да нямаха много чисти голови положения, поведоха с гол на Неймар в 19-та минута.

След почивката Реал леко се активизира, но пропусна няколко добри положения, а веднъж и гредата помогна на Виктор Валдес след удар на Карим Бензема.

В 78-та минута влезлият като резерва за домакините Алексис покачи на 2:0 с техничен прехвърлящ удар.

В последната минута младокът Хесе Родригес върна един гол за Реал след асистенция на Роналдо, но за повече просто нямаше време.

Така Тата Мартино спечели първото голямо дерби с Карло Анчелоти, а Неймар показа, че за момента е много по-полезен за Барса, отколкото Гарет Бейл за Реал.

Успехът пък бе първи за Барселона над Реал Мадрид в последните шест мача между двата отбора във всички турнири. Благодарение на победата каталунците дръпнаха с 6 точки в класирането пред вечния си съперник.

Прочетете тук подробности за Барселона - Реал Мадрид

26
1
45

18

1 преди 10 години
Две дузпи не дадоха на Реал Мадрид, второто полувреме Реал съсипа Барса, UEFALONA !!!