Ливърпул се изгарви с жалкия Тотнъм

Луис Суарес вкара нови два гола за победата с 5:0
Обновена: 15 дек 2013 20:48 | 15 дек 2013 20:13,
0

С поредни два гола на Луис Суарес Ливърпул разгроми Тотнъм с 5:0 като гост в мач от 16-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Уайт Харт Лейн".

Луис Суарес откри резултата в 18-та минута, а пет минути преди почивката Джордън Хендерсън вкара втори гол.

В средата на второто полувреме Тотнъм остана с човек по-малко след като Паулиньо бе изгонен с директен червен картон заради влизане с бутоните в тялото на Суарес.

С числено превъзходство Ливърпул окончателно довърши "Шпорите". Първо Джон Фланагън вкара с удар от въздуха след центриране на Суарес, а след това самият Суарес вкара втори гол с технично копване. Накрая след нова асистенция на Суарес Рахим Стърлинг оформи крайния резултат.

"Мърсисайдци" тотално надиграха своя съперник и резултатът можеше да е дори още по-голям, ако не бяха няколкото сериозни пропуска на Суарес и Коутиньо, а на два пъти и гредата спаси домакините.

Благодарение на победата Ливърпул излезе на второ място в класирането с равни точки с Челси, но по-добра голова разлика и само на две точки от лидера Арсенал. Тотнъм пък остава на 7-мо място на 5 точки от Топ 4.