Милан и Рома се матираха със зрелищен хикс

Двата тима завършиха наравно 2:2, а Марио Балотели пропусна да донесе победата за "росонерите"
Обновена: 17 дек 2013 07:58 | 16 дек 2013 23:50,
1
Жервиньо е фаулиран при ситуацията, при която бе отсъдена дузпа за Рома. Снимка: Ройтерс

Милан и Рома направиха зрелищно равенство 2:2 в последния мач от 16-я кръг на италианската Сериа А, играно на стадион "Сан Сиро".

Гостите от столицата бяха по-активният отбор през по-голямата част от мача и на два пъти повеждаха в резултата. Първо Матиа Дестро откри в 13-та минута засичайки на празна мрежа подаване на Кевин Строотман, но Кристиан Сапата изравни в средата на полувремето с глава.

В началото на втората част Жервиньо спечели дузпа, която бе реализирана от Строотман. В следващите минути Рома можеше да вкара трети гол, но пропусна да реши мача.

Така в 77-та минута безпомощния до този момент Милан изравни чрез Съли Мунтари и до края на мача наложи натиск. В 90-та минута обаче Марио Балотели пропусна да донесе победата на "росонерите" след сериозен пропуск.

След равенството Рома пропусна да съкрати разликата с Ювентус и вече изостава на 5 точки от лидера, докато Милан е в средата на таблицата със само 19 точки.