Реал Мадрид се измъчи, но победи Валенсия

Младокът Хесе вкара късен гол за успеха с 3:2
22 дек 2013 23:51,
0

С гол на резервата Хесе Родригес Реал Мадрид измъкна трудна победа с 3:2 като гост на Валенсия в мач от 17-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Местая".

Столичани на два пъти излизаха напред в резултата, но домакините на два пъти изравняваха. Първо Анхел ди Мария откри в средата на първото полувреме след брилянтна индивидуална изява. Валенсия обаче бързо изравни чрез Пиати.

Малко преди почивката Реал отново поведе с гол на Кристиано Роналдо, който обаче падна след като съдията не видя положение на засада.

След почивката Жереми Матийо изравни, засичайки с глава центриране от корнер. Мачът вървеше към заслужено равенство, но в 82-та минута Хесе донесе успеха на своя отбор с удар от малък ъгъл, при който и вратарят не се намеси добре.

Това бе пета поредна победа на Реал над Валенсия на "Местая", като в тези пет мача мадридчани вкараха общо 20 гола. Благодарение на успеха тимът на Карло Анчелоти отново възстанови разликата до Барселона на 5 точки.