"Червените дяволи" измъкнаха победа с 3:2 като гост на Хъл Сити
Обновена: 26 дек 2013 16:57 | 26 дек 2013 16:55,
0
Еднан Янузай се бори с двама играчи на Хъл Сити. Снимка: Ройтерс

Манчестър Юнайтед постигна пълен обрат и победи с 3:2 Хъл Сити като гост в мач от 18-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Кей Си Стейдиъм".

Домакините поведоха с 2:0 след два бързи гола в началото на мача. Първо Джеймс Честър откри резултата в 4-та минута, а малко по-късно лоша игра на Джони Евънс доведе до гол на Мейлър.

"Червените дяволи" обаче се върнаха много бързо в мача. Крис Смолинг намали резултата след центриране от корнер, а след това Уейн Руни изравни с феноменален удар от дистанция.

През второто полувреме Хъл Сити бе малко по-активният отбор и дори удари греда. В средата на полувремето обаче "Тигрите" си вкараха нелеп автогол, след като Честър засече топката с глава в собствената си мрежа. Интересното е, че Честър е юноша на Манчестър Юнайтед.

Това бе пета поредна победа във всички турнири за Юнайтед, което приближи тима на пет точки от върха преди изиграването на останалите мачове от кръга.