Ювентус разби Рома 3:0 и докосва титлата

Вълците завършиха с 9 души след червени картони на Де Роси и Кастан
Обновена: 6 яну 2014 14:57 | 5 яну 2014 23:52,
1
Играчите на Юве ликуват след гола на Бонучи. Снимка: Ройтерс

Ювентус показа, че е много по-сработеният и опитен отбор, като удържа натиска на Рома през първото полувреме и победи съперника с 3:0 у дома, за да се доближи още повече до трета поредна титла.

Бианконерите вече имат 8 точки аванс пред римляните в класирането на Серия А. Това стана след десетата поредна победа в първенството за Старата госпожа.

Още през първото полувреме Юве поведе, въпреки че Рома имаше предимство в играта. Артуро Видал използва прекрасен пас на Карлос Тевес и вкара в близкия ъгъл. Веднага след почивката защитата на Рома забрави напълно Леонардо Бонучи, който засече центриране на Андреа Пирло от фаул.

След това Рома остана с 9 души в рамките на 2 минути. Първо червен картон получи Даниеле де Роси за груб фаул срещу Киелини. После Кастан спря топката на голлинията с ръка и също бе изгонен. Мирко Вучинич реализира дузпата и оформи крайното 3:0.