"Гражданите" обърнаха Съндърланд с 3:1 и спечелиха Купата на Лигата
2 мар 2014 19:01,
0
Самир Насри ликува след решителния втори гол срещу Съндърланд. Снимка: Ройтерс

Манчестър Сити спечели Купата на Лигата в Англия, след като обърна драматично Съндърланд с 3:1 на финала на Уембли.

"Черните Котки" бяха повели в резултата с ранен гол на Фабио Борини, който се възползва от грешка на Венсан Компани в 10-та минута.

Тимът на Густаво Пойет стоеше много добре на терена и бе напълно равностоен на доста именития си съперник. Сити изпитваше затруднения, но всичко се промени в началото на второто полувреме, когато обърна резултата с два гола за две минути.

Първо в 55-та минута Яя Туре изравни след изключително прецизен удар от 30 метра. Само минута по-късно след скоростна атака Самир Насри вкара втори гол и съкруши Съндърланд. В последната минута на мача влезлият като резерва Хесус Навас вкара трети гол и сложи точка на спора.

Така Мануел Пелегрини спечели първи трофей като мениджър на Сити, докато "гражданите" успяха да заличат разочарованието от миналата година, когато загубиха на финала от Уигън.