Португалия реши да умре трудно

С асистенция на Роналдо в 95-а минута иберийците измъкнаха 2:2 срещу САЩ
Обновена: 23 юни 2014 08:55 | 23 юни 2014 03:11,
13

С драматичен гол в 95-ата минута Португалия измъкна равенство 2:2 срещу САЩ и запази шансовете си за класиране за осминафиналите на турнира.

Попадението, което спаси Селесао от преждевременно отпадане от турнира, бе дело на влезлия като резерва Силвестре Варела, който засече с глава перфектно центриране на Роналдо.

Преди това САЩ бяха обърнали резултата, след като Луиш Нани бе вкарал ранен гол за Португалия. Крилото на Манчестър Юнайтед вкара още в 5-та минута след грешка в защита на защитата на американците.

След това обаче тимът на Юрген Клинсман бе по-добрият отбор, макар точно преди почивката Нани да удари гредата. През второто полувреме САЩ продължи да е по-активен и в средата на частта изравни със страхотен гол на Джърмейн Джоунс. Малко след това пък Клинт Демпси вкара втори гол с добавка отблизо, преди да се стигне и до драматичната развръзка в края.

Равенството оставя шансовете на Португалия, която заедно с Гана има 1 точка. За да продължи напред обаче тимът на Пауло Бенто трябва да победи Гана, а САЩ да загуби от Германия, като в двата мача трябва да бъдат наваксани общо 5 гола голова разлика.

Прочетете подробности за САЩ - Португалия ТУК

13
9
0

0

доброжелател преди 9 години
До АграрНе че ги мразиме,просто констатираме разочароващо слабата им игра.Тоя гъзар Роналдо ама го нема нещо..
8
11

7

Анонимен преди 9 години
пълен крах за иберийските *** и *** от Мадейра !!!! естествено че белите хора ще са на осминафинал-ГЕРМАНИЯ И САЩ!
7
7

14

Интересно ще е напред да гледаме Роналдо. И аз съм за Барселона, но Роналдо е голям играч и ми се иска да го видя на осминафинал, а не янките на Клинсман.
6
8

16

Аграр преди 9 години
Вие що мразите португалците толкова много? Какво са ви направили?Аз пък ненавиждам ГМО-та и много драго ми стана в последната минута.!